ПРИМА-40М

Електронний самопис - вимірювач різниці потенціалів спеціалізований, автоматичний

Для підвищення ефективності та інформативності процесу вимірювань різниці потенціалів на об'єктах нафтогазової галузі, і з огляду на світові тенденції розвитку приладобудування (патентні дослідження від 20.01.1998 року. ДЦП КУ «Патис» Замовник ТОВ ВКФ «КРОМ»), у 1998 році розроблен і виготовлен прилад який не має аналогів в Україні - з унікальними експлуатаційними можливостями:

Мікроконтроллерний прилад тривалого безперервного контролю, вимірювання і зберігання величини зсуву потенціалу (різниці потенціалів) між електродом порівняння і підземними металевими спорудами «ПРИМА-40».

Вимірювач розроблений при консультативному і технічному сприяння ВАТ «Дніпропетровськгаз» у 1998р. і модернізований за замовленням ВАТ «ІВП «ВНІПІтрансгаз» у 1999р. для розширення функціональних можливостей.

Самопис ПРИМА - 40(М) призначений для вимірювання різниці потенціалів між підземним металевим спорудою і електродом порівняння протягом тривалого часу, зберігання значень різниці потенціалів з подальшою обробкою отриманих результатів на ПК (режим електронного самописа).

Період вимірювань та їх тривалість встановлюються замовником, виходячи з реальних умов запланованих вимірів. Базова модифікація приладу має пиловологозахищене виконання, автономне і (або) мережеве живлення, малі габарити і наступні функціональні особливості:

  • досконала простота в експлуатації (відсутність органів налаштування та регулювання);
  • модуль зв'язку з ПК (RS-232), що забезпечує швидку достовірну передачу інформації, отриманої в процесі вимірювань;
  • спеціально розроблене програмне забезпечення (в форматі Windows), яке дозволяє дуже легко, просто і наочно обробляти результати вимірів з друком і протоколюванням будь-якої необхідної інформації, щодо створенням банку даних для ефективного планування роботи служб ЕХЗ.

Прилад реалізується в двох модифікаціях: «Прима-40» - базова модель, «Прима-40М» - з додатковою функціональної можливістю проведення «одноразових» вимірювань значень потенціалів.

Основні технічні і метрологічні характеристики
Діапазон вимірюваної різниці потенціалів, В ± 0,01 - 40
Межа допустимої похибки, % , не більше 1
Вхідний опір, МОм, не менше 10
Період вимірювань, с 1,2,5,10,20,30,60
Кількість значень вимірів, що запам'ятовується 32 000
Струм споживання, мА, не більше 10
Габаритні розміри, мм 200 х 80 х 35
Вага вимірювача, кг, не більше 1,0

Живлення самописа здійснюється від вбудованого автономного джерела напругою 9 В (не менше 0,6 А / ч), з автоматичною індикацією розряду, при зниженні живлення до критичної величини.

Прилад, в представленій конфігурації, реалізовувався замовникам до кінця 2005 року. Враховуючи підвищений попит на продукцію, фірма «КРОМ» реалізує нові модифікації електронних самописів серії «Прима», щозначно переважають базову по метрологічним і експлуатаційними характеристиками.

Шірокофункціональное і інтуїтивно доступне Програмне Забезпечення «Прима» враховує всі особливості необхідної обробки інформації про отримані результати вимірювань.