ВТ-12Н-1,2,3

Товщиноміри ізоляційних покриттів

Цифрові віхрострумові товщиноміри ізоляційних покриттів є незамінним засобом неруйнівного контролю та вимірювання товщини гальвано-хімічних, лакофарбових, плівкових, бітумних та інших захисних і декоративних покриттів на сталевих феромагнітних підставах, при відпрацюванні технологічних процесів для отримання високоякісної продукції.

Товщиноміри комплектуються: перетворювачем, контрольними зразками товщини покриття (КЗ), блоком живлення - зарядним пристроєм, індивідуальним чохлом і сумкою для транспортування.

Прилади розроблені відповідно до вимог ДСТУ 3215-95 і мають загальні експлуатаційні та технічні характеристики:

  • високу точність і цифрову індикацію результатів вимірів, простоту налаштування і високу надійність в експлуатації
  • струм споживання, мА, не більше 8
  • основну похибку, не більше 5%
  • габаритні розміри, мм 195 x 80 x 35
  • вагу, кг 0,5 не більше
  • автономне та мережеве живлення

Перші зразки продукції поставлялися замовникам з 1995 року.

За рішенням Державного комітету України з питань Технічного регулювання та споживчої політики «1»им товщиномірам покриттів, що виготовляються нашим підприємством, були присвоєні нові індекси, під якими вони реалізовувалися з 2004 року:

ВТ-12Н-1 (ВТ-23НМ), ВТ-12Н-2 (ВТ-12П), ВТ-12Н-3 (ВТ-12)

(в дужках вказані «старі» найменування).

Додаткова інформація - відповідно до експлуатаційної документації
«Товщиноміри покриттів серії ВТ-12Н 20262778.01 РЕ» і,

на сторінці сайту ПРОДУКЦІЯ / Товщиноміри ВТ-12Н.

ВТ-12Н-1

Товщиномір призначений для неруйнівного контролю та вимірювання товщини гальванохімічних (цинк, мідь, нікель, хром і т.п.) і лакофарбових покриттів, нанесених на феромагнітні підстави (сталі різних марок).

Прилад, в залежності від умов експлуатації та побажань замовника, налаштовувався на різні діапазони, що дозволяє істотно підвищити точність вимірювань. Конфігурація контрольованого вироба, тип покриття, що наноситься і інші параметри, уточнювались покупцем в кожному конкретному випадку.

Основні технічні і метрологічні характеристики ВТ-12Н-1
Діапазон вимірювання товщини покриттів, мкм від 3 до 120
від 5 до 250
від 10 до 500
Межа основної похибки, мкм ± (1,0 + 0,06 Нх)
± (2,0 + 0,06 Нх)
± (3,0 + 0,06 Нх)
Мін. радіус кривизни контрольованих виробів, мм 5,0
Мінімальна товщина основи, мм 1,0
Діаметр плями контролю, мм 1

ВТ-12Н-2, 3

Товщиномір призначений для неруйнівного контролю та вимірювання товщини бітумних, плівкових та інших діелектричних захисних покриттів на феромагнітних електропровідних (сталевих) підставах.

Прилад застосовується для вимірювання товщини захисної ізоляції на нафтогазопроводах перед укладанням їх в грунт, або проведенні ремонтно-профілактичних робіт, контролю протипожежних ізолюючих покриттів на сталевих металоконструкціях і т.п.

Представлені толщиномери відрізняються діапазоном вимірювань і, відповідно, конфігурацій датчика.

Основні технічні і метрологічні характеристики ВТ-12Н-2 ВТ-12Н-3
Діапазон вимірювання товщини покриттів, мм 0,2 - 5,0 0,2 - 12,0
Межа основної похибки, мм ± (0,05 + 0,05 Нх)
Мін. радіус кривизни контрольованих виробів, мм 10 20
Мінімальна товщина основи, мм 1,0 1,0
Діаметр плями контролю, мм 2,0 2,0
Глибина контрольованих западин, не більше, мм 2,0 2,0

Відмінна особливість приладу - спеціально розроблена конфігурація вимірювального перетворювача - датчика, яка дозволяє виконувати вимірювання на поверхнях складної конфігурації з «плямою контролю» від 2 мм. і глибиною контрольованих западин до 2 мм («стики» ізоляційних покриттів, западини і т.п.).

Прилади, в представленій конфігурації, реалізовувалися замовникам до кінця 2010 року. Враховуючи попит на продукцію, фірма «КРОМ» реалізує нову модифікацію товщиноміра ВТ-12Н-5, з поліпшеними експлуатаційними параметрами, в т. ч. можливістю реєстрації результатів вимірювань у пам'яті і перенесення їх на ПК користувача.

Розширений діапазон і мала похибка вимірювань, дозволяє використовувати новий прилад замість товщиномірів «ВТ-12Н-3» і «ВТ-12Н-2», а також, частково, «ВТ-12Н-1» зі збереженням точностних і функціональних можливостей.