КОМОРка "КРОМ"

Перспективні ("базові") розробки для можливих подальших модифікацій та експлуатації

Незважаючи на досить високу технічну опрацювання наших проектів, частина розробок не знайшла широкого застосування, через недостатню поінформованість потенційного покупця і, як наслідок, малих обсягів замовлень.

Приладова техніка, яка розроблена і виготовляється фірмою «КРОМ», може знайти більш широку сферу застосування у всіх галузях народного господарства.

У разі Вашої зацікавленості, наші фахівці готові розглянути питання подальшої фахівної модифікації приладів під конкретні завдання, або відновлення виробництва розроблених, вже існуючих систем і пристроїв.

ЯЧЕЙКА

Електроний Самопис

Розроблено у 2016 році.

Компактний електронний самопис. Дозволяє запам'ятовувати значення різниці потенціалів на протязі тривалого (до 30-ти діб) часу з фіксованим періодом вимірювань. Обробка результатів виконується на ПК користувача. Програмне Забезпечення входить до комплекту постачання приладу. Підвищений захист від пилу і вологи. Максимальна ефективність експлуатації приладу - в «полях блукаючих струмів».

Діапазон вимірювання - до ± 30 вольт (постійна напруга).

Розроблено для фахівців служб ЕХЗ і підприємств, які проводять технічну діагностику ПМС.

ЯВИР-1,2

Високочастотний Перетворювач Постійного Току (ВППТ-1,2)

Розроблено у 2003 року.

Вперше була презентована на міжнародній виставці «Нефть і Газ» у жовтні 2004 року.

Автоматичний катодний перетворювач призначений для захисту від електрохімічної корозії підземних металевих споруд.

УКЗ перетворює змінну напругу однофазної мережі 220 В в постійну напругу, що встановлюється у діапазоні 0.1 - 48 В. Інформація про вхідних і вихідних значеннях напруг і струмів відображається на рідиннокришталевому дисплеї, що має підсвічування.

Відмінною особливістю є підтримка встановленого «захисного» потенціалу на споруді при поляризації постійною напругою, а не пульсуючою, як це реалізовано у більшості катодних перетворювачів.

Перетворювач має два режими роботи: ручний і автоматичний.

В ручному режимі, за допомогою кнопок керування, встановлюється потрібна вихідна напруга. При цьому, відображається вихідний струм і потенціал захисту.

В автоматичному режимі, за допомогою кнопок керування, встановлюється необхідна величина «захисного» потенціалу на споруді. Перетворювач оибирає ефективний вихідний струм і напругу та стабілізує значення «захисного» потенціалу. При цьому, відображається вихідна напруга, вихідний струм, заданий і реально підтримуваний потенціал захисту. Режим роботи в «зоні захисту» додатково відображається свіченням зеленого світлодіода на панелі керування.

Як в автоматичному, так і в ручному режимі, «струм захисту» може бути попередньо обмежений до певного значення (25А). При досягненні цього значення струму в автоматичному режимі, і неможливості підтримки «захисного» потенціалу на заданому рівні, перетворювач переходить в режим стабілізації струму. При цьому, підтримується максимальний, можливо близький до заданого «захисний» потенціал на споруді. Режим відображається свіченням червоного світлодіода на панелі керування.

До переваг перетворювача відносяться наявність додаткових сервісних функцій: електронних лічильників обліку загальної кількості годин роботи перетворювача і годин роботи перетворювача в режимі стабілізації «захисного» потенціалу. Перетворювач має систему автоконтролю працездатності основних вузлів.

Основні технічні і метрологічні характеристики ВППТ-1,2
Діапазон регулювання вихідної напруги, В 0,1 - 48
Дискретність встановлення вихідної напруги в ручному режимі, В 1,0
Максимальне значення вихідного струму, А 25
Величина пульсацій вихідної напруги, не більше, В 0,2
Номінальна напруга живлення, В 220
Відхилення напруги мережі від номінального, В ± 40
К.П.Д не менше, % 86
Максимальна вихідна потужність, Вт 1200
Максимальна споживана потужність, ВА 1370
Діапазон встановлення значень захисного потенціалу, В - 0.5 ÷ -3.0
Дискретність встановлення, В 0,1
Габарити, мм 400 х 300 х 200
Вага, не більше, кг 10

ВКП-20

Вимірювач корозійних пошкоджень (до 20 мм)

Прилад призначений для вимірювання глибини корозійних пошкоджень трубопроводів: каверн, забоїн (або висоти зварного шва), з метою визначення «залишкового» (критичного) значення товщини стінки труби в місцях значних пошкоджень. Вимірювач застосовується в нафтогазовій промисловості на трубах різних діаметрів при будівництві та проведенні технічного огляду трубопроводів в процесі експлуатації.

Живлення вимірювача здійснюється від вбудованого автономного джерела, з номінальною напругою 9В («Крона» чи аналогічний за розміром акумулятор), або блоку живлення (зарядного пристрою) від мережі змінного струму 220В ± 10%, частотою 50Гц, з автоматичною індикацією розряду при зниженні живлення до критичної величини.

Основні технічні і метрологічні характеристики ИКП-20
Діапазон вимірів:
западин, мм 0,01 ÷ 10,0 (20,0)
виступів (несоосность), мм 0,01 ÷ 10,0 (20,0)
Межа основної похибки ± (0,05 + 0,05Нх)
Індикація результатів контролю цифрова
Мінімальний розмір настановноі майданчики і платформи, мм 300 * 100
Струм споживання, не більше, мА 5
Вага, не більше, кг 0,5
Мінімальний радіус кривизни контрольованих виробів, мм 30
Діаметр плями контролю, мм 0,5

У комплект постачання входить вимірювальний перетворювач (датчик) з настановною платформою, зарядний пристрій (БП), контрольні зразки різної товщини, чохли приладові, сумка транспортувальна.

Прилад розроблений відповідно до вимог ДСТУ 4219-2003, за технічними вимогами фахівців ВАТ «ІВП «ВНІПІтрансгаз» у 2003 году.

Система МОНІТОР

У кінці 2006 року, фахівцями підприємства було розроблено сигнальний зразок системи бездротової передачі інформації щодо режимів роботи установок катодного захисту, в зоні дії GSM операторів.

Система «Монітор» призначена для модернізації катодних перетворювачів і має додаткову функцію охоронної сигналізації. Результати виробничих випробувань допомогли створити надійну систему управління мережі тестованих УКЗ, для впровадження оперативної діагностики і підтримки стабільного «захисного потенціалу» на об'єктах.

ІКАР-10

Індикатор Роботи Катодних перетворювача Автоматичний

Пристрій контролю роботи установки катодного поляризації ІКАР-10, призначений для візуального контролю роботи перетворювачів катодного захисту з боку слюсарів-обхідників служби газових мереж. Контролюючим органом пристрою є світлодіод, встановлений в зручному для спостереження й важкодоступному для сторонніх, місці.

Світлодіод світиться, коли фактичне значення струму катодного перетворювача не відрізняється більш ніж на 10% в більшу або меншу сторону від заданого значення струму, визначеного при пуско-налагоджувальних роботах, або сезонному регулюванню установки катодної поляризації. Інакше, світлодіод світитися не буде. Світлодіод не світитися при відсутності напруги живлення перетворювача катодної поляризації, при обриві одного з дренажних кабелів і при короткому замиканні в ланцюгах навантаження.

Основні технічні і метрологічні характеристики ІКАР-10
Струм, що контролюється 0-100% від струму перетворювача
Межа реагування пристрою 10% від встановленої величини струму
Напруга живлення,В 220 ± 20%
Струм, не більше,мА 30
Габаритні розміри, мм 120 х 53 х 40
Вага пристрою, не більше, кг 0,05

Пристрій може використовуваться у якості первинного приладу системи телеметрії і телемеханіки пристроїв захисту газових мереж від корозії.

Розроблено у 2006 році за технічними вимогами фахівців ВАТ «Дніпропетровськгаз».

ДАР-3

Дефектоскоп Акустичний ревербераційній

Малогабаритний ревербераційний дефектоскоп - індикатор призначений для виявлення дефектів типу «непроклій-розшарування» ізоляційних покриттів (екструдований поліетилен, поліуретан, полімерна плівка і ін.), що виникають в процесі неякісного нанесення захисної ізоляції на сталеві підземні трубопроводи. Прилад застосовується в нафтогазовій промисловості для ранньої діагностики дефектів на трубах різних діаметрів при будівництві (перед укладанням їх в грунт), або виявлення відшарування захисної ізоляції при проведенні технічного огляду трубопроводів в процесі експлуатації.

Прилад розроблений відповідно до вимог ДСТУ 4219-2003.

Основні технічні і метрологічні характеристики ДАР-3
Індикація результатів контролю світлодіодна, звукова, аналогова
Струм споживання, не більше, мА 8
Вага, не більше, кг 0,5
Мінімальний радіус кривизни контрольованих виробів, мм 30
Мін. розмір реєструємого дефекту, см. 2 1,0

Живлення дефектоскопа здійснюється від вбудованого автономного джерела, з номінальною напругою 9В («Крона» чи аналогічний за розміром акумулятор), або блоку живлення (зарядного пристрою) від мережі змінного струму 220В ± 10%, частотою 50Гц, з автоматичною індикацією розряду при зниженні живлення до критичної величини.

У комплект постачання входить ультразвуковий перетворювач (датчик), зарядний пристрій (БП), контрольний зразок, чохли приладові, сумка транспортувальна.

Можливі сфери застосування: забезпечує виявлення дефектів типу «непроклій», «розшарування», «непровар» в багатошарових клеєних і дифузійно-зварених конструкціях.

Розроблено у 2007 році за технічними вимогами фахівців ВАТ «Дніпропетровськгаз».

ДІП-7

Дефектоскоп електроІскровий Напівавтоматичний

У 2007 році був розроблений і представлений на міжнародній виставці «Нафта і Газ 2007» експериментальний зразок нового оригінального електроіскрового дефектоскопу, призначеного для перевірки якості захисного ізоляційного покриття трубопроводів.

Фахівці фірми провели значну роботу з аналізу актуальних рішень проблеми і вивчення структур аналогічних приладів діагностики. Проведено лабораторні випробування і експертиза на відповідність технічних характеристик Державним Стандартам і нормативній документації.

ВТН-600

Матеріал підстави — немагнітні стали, мідь, титан, діелектрик.

Точність вимірювання не залежить від технологічного процесу нанесення покриття.

Розроблено кілька модифікацій приладу з різним діапазоном вимірювань, що дозволяє істотно знизити величину похибки при контролі.

Основні технічні і метрологічні характеристики ВТН-600
Діапазон вимірювань товщини покриттів, мкм 0-50, (0-100, 0-300)
Межа основної похибки, % ± (2 + 0,05 Нх)
Мінімальний радіус кривизни, мм 5
Мінімальна товщина підстави, мм 1
Діаметр плями контролю, мм 3

ПІЛОТ-02

Пульт і Індикатор Локального Вимкнення Струму.

Реле вимкнення побутового споживача у часі «пікових» навантажень енергосистеми. Здійснює керування роботою силових установок енергоспоживачів за заздалегідь заданою програмою.

Вбудований таймер реального часу виконує автоматичний перехід на зимовий / літній час, дозволяє легко, за допомогою автономного пульта керування і програмування, налаштувати систему на новий необхідний графік роботи.

Розроблено у 2008 році за технічними вимогами фахівців ВАТ «Дніпрообленерго».